Stosowała przemoc wobec partnera. Policjanci skutecznie odizolowali 57-latkę stosując wobec niej nakaz/zakaz
Giżyccy policjanci kolejny raz skorzystali z uprawnień jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Funkcjonariusze wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni wobec 57-letniej mieszkanki powiatu giżyckiego, która stosował przemoc wobec swojego partnera.
W poniedziałek (28.03.2022r.) policjanci z Giżycka interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie 57-letnia kobieta będąc w stanie nietrzeźwości zachowywała się agresywnie wobec swojego partnera bijąc go po ciele i twarzy. Ponadto mężczyzna oświadczył, że groziła mu nożem mówiąc, że go „zarżnie” dlatego też powiadomił policję w obawie o swoje życie i zdrowie. Policjanci będący na miejscu zdarzenia zatrzymali kobietę i po przewiezieniu do jednostki policji i wykonaniu z nią niezbędnych czynności osadzili kobietę w policyjnym areszcie. Domownicy zostali objęci procedurą „Niebieskiej Karty”, a po analizie całej sytuacji jaka ma miejsce w rodzinnym domu, funkcjonariusze podjęli decyzję o dłuższym odseparowaniu agresorki, aby zapewnić mężczyźnie spokój i bezpieczeństwo. Funkcjonariusze zastosowali wobec kobiety nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. Niestosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu to wykroczenie zagrożone grzywną, kara ograniczenia wolności lub aresztem. Teraz zespół interdyscyplinarny zajmie się problemem przemocy w rodzinie, podejmie wszelkie działania pomocowe i zapobiegawcze aby w rodzinie nie dochodziło więcej do przemocy i patologii.
Bez wątpienia, kwestie rodzinne to bardzo delikatna sprawa dla każdego z nas. Niestety w wielu domach kłótnie i problemy życia codziennego doprowadzają do przemocy domowej. Paraliżujący strach, bezradność, wstyd, czasem niewiedza, gdzie szukać pomocy powodują, że agresor staje się coraz bardziej pewny siebie i śmiały w swoim działaniu. Czasem rozmowa z policjantem czy psychologiem pomoże wskazać odpowiednią drogę. Będąc osobą dotkniętą przemocą lub jej świadkiem nie bądźmy obojętni na krzywdzące, sprawiające, ból i cierpienie zachowania. Pamiętajmy, brak reakcji na przemoc stanowi niejako jej akceptację.
Jeśli doświadczasz przemocy albo jesteś jej świadkiem zadzwoń na numer alarmowy 112 lub na infolinię Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, które oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod numerem 800 120 002.