Aktualności

Niebezpieczne zdarzenia na drodze. Policjanci apelują o ostrożność

Wczoraj (20.06.2022 r.) na drogach powiatu giżyckiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. Przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Kierowcy byli trzeźwi, do szpitala z obrażeniem kończyny dolnej trafiła 20 – letnia pasażerka bmw.

Do pierwszego groźnego zdarzenia doszło około godz: 18:00 na trasie Mazuchówka – Sołtmany gm. Wydminy. Tam 21 – letni kierowca bmw nie zachowując ostrożności i prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi w prawo wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległe pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca był trzeźwy nie doznał poważnych obrażeń, do szpitala natomiast trafiła 20 – letnia pasażerka z obrażeniami kończyny dolnej. Drugie zdarzenie miało miejsce około godz: 20:00 w miejscowości Spytkowo gm. Giżycko na drodze krajowej nr 63. Kierujący bmw także nie zachował szczególnej ostrożności do warunków panujących na drodze oraz nie dostosował prędkości w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z jadącym prawidłowo vw passatem. Uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Należy także pamiętać o bezwzględnej trzeźwości za kierownicą.

 

Powrót na górę strony