Aktualności

Wspólne działania dla bezpiecznego wypoczynku na giżyckich akwenach

Giżyccy wodniacy wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa w Giżycku prowadzą wspólne patrole na zbiornikach wodnych na terenie powiatu giżyckiego. Przedsięwzięcia te mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym oraz korzystającym z różnego rodzaju atrakcji oraz sprzętu pływającego.

Policjanci z giżyckiej Komendy wraz ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku oraz leśnikami z Nadleśnictwa Giżycko prowadzą wspólne działania dla naszego bezpieczeństwa podczas wakcji. Zadaniem funkcjonariuszy w pierwszej kolejności jest wskazywanie potencjalnych zagrożeń i propagowanie zachowań zgodnych z prawem. W ramach wspólnych działań mundurowi zapewniają bezpieczeństwo na terenach wodnych i przywodnych a także przekazują wypoczywającym główne zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Mundurowi pełnią wspólne służby również z wykorzystaniem łodzi. Sprawdzają tzw. “dzikie kąpieliska”, jak również zwracają uwagę na osoby, które korzystają z różnego rodzaju sprzętów wodnych. Sprawdzają również, czy w rejonie terenów leśnych nie dochodzi do łamania prawa.

Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu turystycznego. Policjanci wraz ze strażakami i leśnikami będą pojawiać się w rejonach zbiorników wodnych, plażach strzeżonych i niestrzeżonych by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

  • na zdjęciu znajduje się strażak i policjant siedzący tyłem w łódce policyjnej i płynący na wodzie
  • na zdjęciu znajduje się policjant wraz z dwoma strażakami stojący przy kei a za nimi na wodzie łódka policyjjna
  • na zdjęciu znajduje się policjant i strażnik leśny stojący w lesie przy akwenie wodnym a obok nich stoi quad
Powrót na górę strony