Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Podczas minionego weekendu policjanci pracowali przy dwóch dachowaniach osobówek, kolizji na trasie Szymonka – Prażmowo oraz kolizji parkingowej, którą spowodował nietrzeźwy kierowca. Mundurowi zatrzymali też prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W sobotę (30.07. 2022 r.) tuż po godz. 15:00 dyżurny giżyckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na trasie Prażmowo – Szymonka. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący citroenem 41-latek nie zachował bezpiecznej odległości przed jadącym przed nim pojazdem i uderzył w jego zderzak. Mężczyzna został ukarany MKK 1500 zł. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Tego samego dnia o godz. 17:35 policjanci zostali wezwani do zdarzenia na parkingu przy ul. Daszyńskiego w Giżycku. Jak się okazało kierujący oplem vectra wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowany prawidłowo samochód osobowy marki kia. Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol jednak odmówił poddania się badaniu. 34-latkowi została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Jeśli badanie potwierdzi zawartość alkoholu mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci tego dnia zatrzymali również prawo jazdy dla 59 – letniej obywatelki Niemiec, która kierując vw golfem przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Kobieta została ukarana również mandatem w wysokości 1500,- zł.

Wczoraj (31. 07. 2022 r.) doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem osobówek. Pierwsza miała miejsce na ul. Moniuszki na trasie Giżycko – Wilkasy. 25-latka kierująca peugeotem 207 na widok skręcającego przed nią pojazdu zaczęła gwałtownie hamować, wpadła w poślizg i i wypadła z drogi, w wyniku czego doszło do dachowania pojazdu. Kobieta z urazem szyjnym została przetransportowana do giżyckiego szpitala. Z kobietą podróżował pasażer, któremu na szczęście nic się nie stało.

Drugie zdarzenie miało miejsce w m. Szczybały Giżyckie. Kierujący vvv bora 70 – latek na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i również doprowadził do dachowania samochodu. Mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 1020,- zł.

  • na zdjęciu znajduje się samochód osobowy koloru szarego leżący na dachu na poboczu drogi
    dachowanie osobówki na trasie Giżycko - Wilkasy
Powrót na górę strony