Aktualności

Unikali więzienia – poszukiwani w rękach giżyckich policjantów

W przeciągu kilku dni policjanci z zespołu poszukiwań oraz referatu patrolowo – interwencyjnego komendy w Giżycku zatrzymali pięć osób poszukiwanych do odbycia kary za przestępstwa, których dopuścili się w przeszłości. Wśród nich była kobieta poszukiwana listem gończym oraz czterech mężczyzn, wobec których wydane były nakazy aresztowania.

Policjanci z zespołu poszukiwań z giżyckiej komendy w szczególności mają zadania ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych, ściganych listami gończymi. Funkcjonariusze prowadzą operacyjne sprawdzenia i ustalenia, pozyskują informacje i na ich podstawie docierają do miejsc, gdzie ukrywa się poszukiwani.

Również mundurowi referatu patrolowo – interwencyjnego w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane. Realizują także wydane przez Sądy nakazy aresztowania osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

W niedzielę (31. 07. 2022 r.) w m. Ruda patrolowcy zauważyli mężczyznę, który z posiadanych informacji ukrywał się przed więzieniem. Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna podjął próbę ucieczki jednak policjanci niezwłocznie podjęli pościg i zatrzymali go. 39 - latek ma na koncie przestępstwa przeciwko mieniu, karany był za kradzieże z włamaniem. W celi spędzi teraz 2 lata i 2 miesiące.

W poniedziałek (01. 08. 2022 r.) mundurowi ustalili, że na terenie m. Miłki może przebywać inny poszukiwany mężczyzna. Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia i zatrzymali 36-latka na ulicy. Mężczyzna skazany został na karę 212 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów.

We wtorek (02. 08. 2022 r.) stróże prawa zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nich na widok radiowozu ukrył się w krzakach. Policjanci rozpoznali poszukiwanego mężczyznę i doprowadzili do komendy. Za 57 - latkiem był wydany nakaz aresztowania celem odbycia kary 181 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu. Drugi zatrzymany tego dnia to 39 – latek skazany m.in. za kradzieże z włamaniem. Zatrzymany został przez patrolowców w miejscu zamieszkania. Sąd skazał do na karę 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (03. 08. 2022 r.) poszukiwacze zatrzymali kobietę, która poszukiwana była listem gończym celem odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności. 39-latka skazana została w przeszłości za czyn z art. 160 § 2 kk. Nawet w Warszawie nie udało jej się ukryć przed giżyckimi policjantami.

Wszystkie zatrzymane osoby zostały przewiezione do aresztu lub zakładu karnego gdzie odbędą zasądzone kary.

Powrót na górę strony