Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
W obecnej sytuacji epidemiologicznej każde zgromadzenie to przede wszystkim większe ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa i zwiększenia liczby zakażeń. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, organizowanie dużych zgromadzeń to łamanie prawa. Udział w nich to wykroczenie, za które grozi m.in. grzywna. Znacznie poważniejsze konsekwencje mogą grozić tym, którzy dopuszczą się aktów wandalizmu m.in. poprzez niszczenie elewacji zabytków.
Dodano: 29.10.2020 -
Kończy się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2020. Nasza świadomość zagrożeń w sieci wciąż rośnie! W pierwszym epizodzie policyjnego podcastu #WspólnieBezpieczni rozmawialiśmy m.in. o tym, jak sytuację pandemii wykorzystują internetowi przestępcy.
Dodano: 29.10.2020 -
W ostatnich dniach w wielu polskich miastach organizowane są uliczne protesty. Niektórym demonstracjom towarzyszą oburzające działania wymierzone w miejsca kultu religijnego, polegające na wtargnięciach do kościołów podczas odprawianych nabożeństw, profanacji symboli religijnych, niszczeniu elewacji świątyń czy obrażaniu duchownych i uczestników mszy świętych. Na takie działania nie ma społecznego przyzwolenia, nie było i nigdy nie będzie zgody państwa.
Dodano: 29.10.2020 -
Średnio co 2 minuty policje w Europie przyjmują zawiadomienie o zgwałceniu, przemocy seksualnej lub molestowaniu. Każdy może stać się ofiarą seksualnej napaści, choć najczęściej są to kobiety i dzieci. Uruchomiona właśnie w 19 krajach Europy kampania medialna, ma zwrócić uwagę na sprawców brutalnych napaści seksualnych. Wśród ściganych jest też obywatel Polski. Liczymy na pomoc obywateli.
Dodano: 27.10.2020 -
W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu czterech kierujących ,,na podwójnym gazie". W dwóch przypadkach to rowerzyści. Za jazdę w stanie nietrzeźwości prawo jazdy stracił kierowca audi A6, który będzie tłumaczyć się przed sądem. Brakiem wyobraźni wykazał się również kierowca audi A4, który bez uprawnień i po alkoholu poruszał się po giżyckich ulicach.
Dodano: 26.10.2020 -
W obecnej sytuacji epidemiologicznej każde zgromadzenie to przede wszystkim większe ryzyko rozprzestrzenienia wirusa i zwiększenia liczby zakażeń. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, organizacja dużych zgromadzeń to łamanie prawa. Dlatego policjanci stanowczo reagują, gdy dochodzi to takich niezgodnych z prawem spotkań. Ich uczestnicy i organizatorzy muszą liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji. W trosce o zdrowie nas wszystkich apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów i stosowanie się do poleceń interweniujących policjantów.
Dodano: 24.10.2020 -
W celu skutecznego zwalczania epidemii koronawirusa, od soboty 24 października 2020 r zasady ze strefy czerwonej zostają rozciągnięte na całą Polskę. Wszędzie więc – w każdym powiecie – od tego dnia obowiązują dokładnie takie same obostrzenia. Apelujemy o zapoznanie się z tymi zasadami i ich przestrzeganie! Policjanci będą stanowczo reagować na wszelkie przejawy łamania prawa i wyciągać konsekwencje wobec osób, które swoim zachowaniem będą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa innych
Dodano: 23.10.2020 -
Czy wiesz, że kontrola osobista wykonywana przez policjanta jest szczegółowo opisana w prawie?
Dodano: 23.10.2020 -
Policjanci przypominają, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się społeczeństwa z Policją. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo.
Dodano: 23.10.2020 -
20 października br. ruszyła dziewiąta edycja zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji honorowego dawstwa krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej.
Dodano: 23.10.2020