Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
W ostatnich dniach dzielnicowy sierż. szt. Michał Gajewski miał przyjemność spotkać się z uczestnikami Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku.
Dodano: 20.11.2024 -
Dzielnicowy to funkcjonariusz, który jest najbliżej lokalnej społeczności. Jego głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców na wyznaczonym terenie, rozwiązywanie codziennych problemów oraz budowanie dobrych relacji z obywatelami. To osoba, która zna swoich mieszkańców, ich potrzeby oraz specyfikę rejonu, w którym pracuje.
Dodano: 20.11.2024 -
Szybki i łatwy zarobek, który nie wymaga większego wysiłku, może skusić każdego. Wystarczy kilka transakcji bankowych dziennie, otwarcie konta lub wypłata gotówki z bankomatu i wpłacenie jej na wskazane konto, aby podreperować budżet domowy. Niestety takie „oferty pracy” najczęściej pochodzą od przestępców, którzy wciągają zainteresowanych w proceder prania nielegalnych pieniędzy.
Dodano: 20.11.2024 -
Jedną z najczęściej spotykanych metod, którą przestępcy wykorzystują w procederze prania pieniędzy, są fałszywe oferty pracy. Pojawiają się w różnych miejscach w sieci – od serwisów rekrutacyjnych, przez strony z ogłoszeniami, po media społecznościowe.
Dodano: 20.11.2024 -
Muły, jako silne i wytrzymałe zwierzęta, przez wieki dźwigały ludzi, towary oraz narzędzia. Dziś, w świecie cyfrowym, zyskały nowe, symboliczne znaczenie. Nadal zajmują się przenoszeniem, jednak nie zbóż czy węgla. Teraz trudnią się transferem funduszy. Pod pojęciem „finansowych mułów” kryją się osoby wykorzystywane do prania pieniędzy na rzecz przestępców.
Dodano: 20.11.2024 -
W obliczu dynamicznego rozwoju rynku pracy online i rosnącej popularności pracy zdalnej kuszące propozycje zarobienia szybkich pieniędzy bez większego wysiłku mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem dla wielu. Niestety za częścią takich ofert kryją się działania przestępcze, a niczego nieświadome osoby poszukujące dodatkowego dochodu stają się tzw. „mułami finansowymi”. O tym jak groźne jest to zjawisko oraz jak się przed nim chronić, w swojej najnowszej kampanii edukacyjnej wyjaśniają eksperci NASK-PIB oraz Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.
Dodano: 20.11.2024 -
To kolejne działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczących się w polskich szkołach. Tym razem zostały zorganizowane warsztaty dla rodziców z Ukrainy. Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku, a w prelekcje zaangażował się również nasz dzielnicowy sierż. szt. Michał Gajewski.
Dodano: 19.11.2024 -
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
Dodano: 19.11.2024 -
Podczas minionego weekendu na drogach powiatu nie doszło do poważnych zdarzeń. Giżyccy policjanci pracowali na miejscu trzech kolizji drogowych, przeprowadzili 54 kontrole drogowe, w ramach których zastosowano na miejscu 52 środki prawne.
Dodano: 18.11.2024 -
Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości uczestników na temat cyberzagrożeń, takich jak oszustwa internetowe i wyłudzenia, które są coraz częstszym zagrożeniem dla osób starszych.
Dodano: 12.11.2024