Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Każdy może znaleźć się w sytuacji, w której od niego będzie zależało nie tylko zdrowie, ale i życie drugiego człowieka. Najgorsza w takich sytuacjach jest bezradność. Znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy pomoże nam opanować zdenerwowanie i umożliwi rzeczową ocenę sytuacji. Podjęcie działań ratowniczych w ciągu pierwszej godziny po wypadku decyduje o szansie przeżycia osób poszkodowanych. To „złota godzina” dla ofiary zdarzenia. Dlatego w kolejnym artykule poświęconym zasadom udzielania pierwszej pomocy omawiamy zasady zabezpieczenia miejsca zdarzenia i oceny stanu osoby poszkodowanej.
Dodano: 27.02.2018 -
Udzielanie pomocy jest obowiązkiem prawnym i moralnym każdego człowieka (a w przypadku policjanta również obowiązkiem służbowym). Warto wiedzieć jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku i jak pomóc poszkodowanym. Zaniechanie działania z prawnego punktu widzenia wiąże się z odpowiedzialnością karną. Pierwszy z cyklu artykuł poświęcamy dodatkowemu wyposażeniu naszego auta, czyli apteczce samochodowej.
Dodano: 27.02.2018 -
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.
Dodano: 26.02.2018 -
Policjanci z Warmii i Mazur przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.
Dodano: 26.02.2018 -
Nietrzeźwi i bez uprawnień na drodze. W czasie weekendu policjanci interweniowali wobec dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wyjechać na drogę, mimo że wcześniej spożywali alkohol. Rekordzistą okazał się kierowca, który miał ponad 2 promile alkoholu. Inny z kierowców wsiadł za kierownicę pomimo braku uprawnień, a jeszcze inny kierowca znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.
Dodano: 26.02.2018 -
Ostatniej doby byliśmy najzimniejszym regionem w kraju. W naszym województwie słupki rtęci ostatniej nocy pokazywały temperaturę od -16 do nawet -23 stopni Celsjusza w Gołdapi. Dla osób bezdomnych, niepełnosprawnych, bądź w trudnej sytuacji życiowej to niebezpieczny okres. Dlatego policjanci – a szczególnie ci pracujący jako dzielnicowi - sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby i oferują skorzystanie z noclegowni. Pomóc im w tym może każdy, kto ma wiedzę o osobie potrzebującej pomocy.
Dodano: 26.02.2018 -
Pomimo licznych kampanii społecznych, komunikatów i apeli o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, w dalszym ciągu znajdują się osoby, które nie stosują się do zasad ruchu drogowego, ignorując w ten sposób bezpieczeństwo swoje oraz innych. Jedną z form egzekwowania przepisów w tym zakresie są działania „Młodość – Brawura – Prędkość” przeprowadzane przez warmińsko – mazurskich policjantów.
Dodano: 23.02.2018 -
Celem prowadzonych działań było wyeliminowanie z dalszej jazdy kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Tym razem policyjnej akcji w Giżycku towarzyszyła reporterka „MeloRadia”.
Dodano: 23.02.2018 -
W najbliższych dniach według synoptyków na terenie kraju możemy odnotować duże spadki temperatur, szczególnie w nocy. W związku z tym Policja zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne lub wymagające pomocy z powodu niskiej temperatury.
Dodano: 22.02.2018