Rejon 1 

st. asp. Edyta Zalewska

tel. 47 735 22 43, pokój. 212

tel. kom. 887 876 496

 

ulice:

Aleja Wojska Polskiego, numery nieparzyste od 1 do 49 przy ulicy Antonowskiej, Bema, Działkowa, Fryderyka Chopina, Gen. Orlicz-Dreszera, Jarzębinowa, Kajki, Kasztanowa, Kilińskiego, Klonowa, Kolejowa od skrzyżowania z ulicą Unii Europejskiej do skrzyżowania z ulicą Nadbrzeżną, Kolejowa (Plaża Miejska), Konopnickiej, Krzywa, Kwiatowa, Łąkowa, Łuczańska, Mikołaja Reja, Moniuszki, Myśliwska, Nadbrzeżna, Nowogródzka, Obwodowa (od skrzyżowania z ulicą Świderską do ulicy Moniuszki), Olsztyńska numery nieparzyste, Orzechowa, Owsiana, Perkunowska, Piaskowa, Pl. „Balona” Tarasiewicza, Polna, Przyszłość, Rolnicza, Rondo 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, Rybacka, Sadowa, Słoneczna, Słowackiego, Struga, Szkolna, Św. Brunona numery nieparzyste od 1 do 39 przy ulicy Świderskiej, Topolowa, Turystyczna, Tuwima, Unii Europejskiej numery parzyste, Warzywna, Wiejska, Wincentego Witosa, Wiśniowa, Wodna, Wrzosowa, Wspólna, Zakole, Żeromskiego, Żwirowa.

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 1

Zdiagnozowane zagrożenie nad którym dzielnicowy podejmuje działania w ramach Planu Działania Priorytetowego w okresie 01.02.2022 r. - 31.07.2022 r.

Opis zdiagnozowanego problemu/zagrożenia:

W rejonie służbowym nr 1 w Giżycku przy ul. Turystycznej znajduje się największy zabytek na Mazurach „Twierdza Boyen”. W rejonie wskazanego obiektu koczują osoby bezdomne. Notorycznie osoby te, jak i turyści oraz osoby spacerujące po terenie kompleksu leśnego pozostawią po sobie śmieci i nieczystości, co skutkowało utworzeniem się "dzikiego wysypiska śmieci". Do tego typu zachowań dochodzi przez całą dobę, w ciągu całego tygodnia. Teren ten nie jest objęty monitoringiem. Z terenu tego korzystają spacerowicze mieszkańcy Giżycka jak i turyści. Dzikie wysypisko negatywnie wpływa na obraz turystycznej miejscowości, jak również niszczy środowisko i zniechęca osoby do odwiedzania tego terenu.

Cel do osiągnięcia:

Zlikwidowanie występującego zagrożenia.

 

Ważne informacje dla mieszkańców:

Widzisz zagrożenie w Twojej okolicy? Reaguj, powiadamiaj swojego dzielnicowego a w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia dzwoń pod numer alarmowy lub zaznacz miejsce i problem poprzez Krajową Mapę Zagrożenia Bezpieczeństwa bądź korzystaj z aplikacji na telefon komórkowy „Moja Komenda”.

 

Powrót na górę strony